F E T H I Y E    

 

Fethiye, tarihi ve doğal güzellikleri, plajları, yemyeşil koyları ve çam ormanları ile Türkiye'nin doğası kesinlikle tahrip olmamış tek yöresidir!
Eski Roma, Yunan ve Likya uygarlıklarından zamanımıza kadar kalan Tlos, Pınara, Xantos, Cadianda, Patara, Kaunos, Letoon gibi antik şehirleriyle Fethiye ve çevresi adeta bir tarih ve arkeoloji müzesidir. 1922 yılına kadar kullanılan yaklaşık 2000 taş evin bulunduğu Kayaköy eski bir Rum yerleşimidir ve Fethiye'ye 5 km mesafededir.
Dünyaca onaylanmış tertemiz denizi ve muhteşem doğa manzarasıyla Ölüdeniz kesinlikle görülmesi gereken mekanlardan birisidir. Kaplan kelebekleri, şelalesi, tertemiz denizi ile Kelebekler vadisi, içindeki kar sularından oluşan buz gibi ırmağıyla yüksekliği 600 m'yi bulan Saklıkent Kanyonu, Mavi yolculuk gezginlerinin durak yerleri olan ve günlük turlar düzenlenen onlarca ada ve koy, Karetta Karetta'ları ve çamur banyosuyla ünlü Dalyan, günübirliğine görülebilecek yerlerden bazılarıdır.
Fethiye hareketli doğasıyla sportif aktiviteler için de ideal bir yerdir. Scuba dalış, yamaç paraşütü, rafting, treking ve jeep safari bölgemizde en fazla ilgi gören aktivitelerdendir.